Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 


Pismo Pana Marka Franczyka skierowane do Wójta Gminy Kamienica, podsumowujące dwie kadencje jego pracy jako radnego gminy. 


str.1      str.2      str.3      str.4 


     str.5      str.6      str.7      str.8 


Upłyną pierwszy rok działalności Stowarzyszenia

W dniu 8 lipca 2009 r. miną pierwszy rok działalności Stowarzyszenia na Rzecz Utworzenia Gminy w Szczawie. Pora zatem na pierwsze podsumowania. 

W ciągu tego okresu przeprowadzono szereg inicjatyw oraz rozmów zmierzających do utworzenia Gminy w Szczawie jak również podjęto działania mające na celu rozwój miejscowości m.in. takie jak inicjatywa uchwałodawcza w sprawie utworzenia funduszu sołeckiego, zebranie przedsiębiorców chcących zainwestować w Szczawę oraz przedstawicieli władz samorządu gminnego z Włodzimierzem Śliwińskim - głównym specjalistą ds. uzdrowisk w dep. ochrony zdrowia MZ, a także promocja Szczawy i lobbing na rzecz realizowanych tu inwestycji.

Niewątpliwie największym sukcesem było przeprowadzenie sondażu wśród mieszkańców Szczawy w sprawie utworzenia odrębnej gminy oraz złożenie wniosku do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o jej utworzenie. Wniosek ten, zgodnie z posiadanymi informacjami może zostać rozpatrzony najwcześniej jesienią bieżącego roku. 

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom Naszej miejscowości oraz osobom zaangażowanym w utworzenie Gminy w Szczawie za pomoc oraz wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. 

O wszelkich działaniach informujemy na bieżąco na stronie internetowej Stowarzyszenia. 
Artykuł ,który ma się ukazać w "Gorczańskich Wieściach", ale ponieważ napotykamy na trudności ze strony Redakcji Gorczańskich Wieści i "władz lokalnych"z wydrukowaniem go jako odpowiedz na poprzedni artykuł Radnych i Wójta Gminy , a przedstawiający fakty w sposób sobie wygodny -zamieszczamy go tej stronie. Jeżeli Redakcja "Gorczańskich Wieści " nam go nie wydrukuje to ukaże się on w innych ogólnopolskich czasopismach.

    


Ranking Gmin w Małopolsce , który obrazuje , które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu funduszy Unijnych .

Trzeba zaznaczyć , że w poprzedniej kadencji Gmina Nasza znalazła się w pierwszej setce Gmin w Polsce pod względem  wykorzystaniafunduszy Unijnych na jednego mieszkańca, a teraz spadła na 174 na 180 Gmin w Małopolsce.- co się stało ???? 

Wniosek o opinię w sprawie podziału Gminy Kamienica i utworzenia gminy Szczawa, skierowany do Wojewody Jerzego Millera.


Protokół.

      


Uchwała i Uzasadnienie.

     


Protokoły z 31 stycznia 2009r.

  

Odpowiedz Wójta na interpelację.

      


Protokół z Rady Gminy Kamienica.

                  

Wniosek Stowarzyszenia oraz odpowiedź Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

              


Pismo skierowane do Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera.


Protokół z podsumowania akcji zbierania głosów z uwzględnieniem list doręczonych po dniu 6 sierpnia 2008rProtokół z podsumowania akcji zbierania głosów


Protokół z zebrania założycielskiego Stowarzyszenia na Rzecz Utworzenia Gminy w Szczawie


Uchwała nr 1/2008 w sprawie przyjęcia Regulaminu Stowarzyszenia na Rzecz Utworzenia Gminy w Szczawie


Uchwała nr 2/2008 w sprawie wyboru przedstawiciela reprezentującego Stowarzyszenie na Rzecz Utworzenia Gminy w Szczawie


Regulamin Stowarzyszenia na Rzecz Utworzenia Gminy w Szczawie 


Informacja o wpisie do rejestru stowarzyszeń zwykłych